Araç Kiralama

ARAÇ KİRALAMA

 

Araç kiralama koşulları

Araç Kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak gerekir. 19-21 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti farkı ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilir. Ekonomik (A, B, N, F, I ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir.

 

Orta (D, G, H, O,M ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek orta grubundan araç kiralayabilirler.

 

Üst (J, C, E, K, L, P) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek üst gruptan araç kiralayabilirler.

 

Araç kiralama süresi: Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

 

Fiyata dahil olan hizmetler: Günlük araç kiralama hizmetinde %18 Katma Değer vergisi, Kaza, hasar sorumluluk ve hırsızlık güvencesi ile fiyata dahildir.

Kilometre kullanım hakkı en üst limit 30 gün olmak şartlı ile 3000 km ile sınırlıdır. Km aşım ücreti fiyata tabidir.

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler: Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti, Bebek Koltuğu, Navigasyon, Ek Sürücü, Akaryakıt, Ferdi kaza sigortası, Mini hasar güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti, Ofis müsaitlik durumuna göre Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti (0-26 km arası), ekstradır.

Araçların müşteriye teslimi çeyrek dolu depo yakıt ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir.

 

Tek yön ücretleri: Aracın bir şehirden teslim alınıp başka bir şehre iadesi durumunda şirketimiz tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti uygulanır. Detaylar için bizi arayınız.

 

Ek sürücü hizmeti: Aracın, kiralayan şahıs dışında başka birisinin de kullanılabilmesi için ek sürücüye ait sürücü belgesi bilgileri gerekir. Bu durum kira Sözleşmesi’ne eklenmesi gerekir. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcılar tarafından herhangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılır. Bu durumda hem kiralayan ve hem de aracı kullanan kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

 

Araç iade süresi: Araçlar zamanında iade edilmelidir. Araçların iadesi sırasında 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira fiyatı tahsil edilir.

 

Ödeme koşulları: Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralama sırasında peşin veya aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda şirketimizin genel kiralama koşulları geçerlidir.


 

Ön ödemeli (Online) rezervasyonların koşulları: Araç kiralama bedelinin ve seçilen ek hizmet bedellerinin online olarak ödeneceğini anlamına gelir. Eğer kiralamaya ek olarak diğer hizmetlerden de satın almak istenirse, bu hizmetlerin bedelini aracı teslim alırken ödenebilir. 3D güvenlik gereği internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması zorunlu olmayıp kiralama esnasında mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz etmek zorunda ve depozito işlemleri için uygun olması gereklidir.


Şirketimiz, müşteri kaynaklı hatalardan dolayı kiralama işlemlerini gerçekleştiremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamı iade edilmektedir.

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, şirketimizin sorumluluğu dışındadır.

Online rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri gibi önceden planlanmış bilgilerde değişiklik yapılamaz. Rezervasyon değişikliği istenmesi durumunda rezervasyonun iptalini gerektirir. Bu durumda aşağıdaki iptal- iade koşulları geçerlidir. İptalden sonra istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.

İptal- iade koşulları

 • Fiyata dahil olan ve olmayan hizmetler online rezervasyonlar içinde geçerlidir.
 • Online rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez. 
 • Online rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 12 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı şirketimiz tarafından iade edilecektir.
 • Online rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilir kalan tutar şirketimiz tarafından iade edilir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmaz)
 • Online rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
 • Online rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.
 • Online rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
 • Online Rezervasyonların iadesi Bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3-5 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.
 • Online Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.
 • Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve diğer ödeme şekilleri uygulaması bulunmamaktadır.
 • Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
 • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit müsaitliğinin olması gerekmektedir.
 • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını şirket temsilcimize ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.
 •  Aracın erken teslimi durumunda kalan günler için iade yapılmaz.


Online rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için yukarıdaki şartların yerine getirilmesi gerekir. Yukarıdaki şartların sağlanamaması durumunda iade gerçekleşmeyecektir.
 

Trafik Cezaları: Yürürlükte olan trafik kurallarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kira süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen şahıs veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından alıkoyulması durumunda geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Trafik cezalarında 50 TL+KDV hizmet bedeli uygulanır.

 

Havalimanı kiralama hizmetleri: Hava Limanı iç ve dış hatlar terminallerinden yapılacak kiralamalarda havaalanı hizmet ücreti, ayrıca hesaplanabilir. Fiyatlar için bizi arayabilirsiniz.

 

Önemli Not: Aracın çalınması halinde veya herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren Destek Hattımıza bilgi verilmesi zorunludur.

Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.

Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren Destek Hattımıza yardım temin ediniz.

 

Sigortalar: Sigortalarımız (güvenceler) hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. Şirketimiz bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkına sahiptir. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat bilgilendirmenizde veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır.  
Fiyatlara dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.
 

İhtiyari Mali Mesuliyet sigortası: 3. Şahıslara verilen zararları kapsayan güvencelerdir.
Mini Hasar sigortası: Şirketimiz tarafından belirlenen tutarın altında kalan hasarlarda müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.
Ferdi Kaza sigortası: Sürücü ve araç içindeki kişileri limitleri dahilinde güvence altına alan bir güvencedir. Araçta bulunan koltuk sayısı baz alınarak hesaplanmaktadır.
 

Yukarıdaki açıklanan sigorta bilgileri genel bilgilendirmedir. Detaylar için bize başvurun.


Tatil Boyunca Yanınızdayız!

PassoTour 20 yıllık tecrübesi ve iş ortaklıklarıyla cazip fırsatları sizlerle paylaşıyor.
Amacımız; sizlere güven içerisinde satın alabileceğiniz uygun koşullarda bir tatil planı sunmaktır.

Turlar
var
PASSO TURIZM SEYAHAT TAŞIMACILIK TICARET LİMİTED ŞTI
Çağlayan mah Bülent Ecevit Bulvarı No 117-6 07230 Muratpaşa- Antalya
T : + 90 242 323 87 60 pbx | F: + 90 242 323 87 61 | E:info@passotour.com


passo-tour
1
tr
Yükleniyor.. Lütfen bekleyiniz.
1
86
arac-kiralama
1
arac-kiralama,,
1
86
ANTALYA
sub

Passo Tur
Phone: +902423238760
Fax: +902423238762
Email: info@passotour.com
Çağlayan mah Bülent Ecevit Bulvarı No 117-6 07230 Muratpaşa- Antalya P.O. Box: 07230 Antalya TURKEY