Paket Tur Sözleşmesi

Günlük Turlar

Yaşadığınız şehirdeki monotonluktan stresinden ve yoğun iş temposundan uzaklaşmak ve farklı bir şeyler yapmak artık çok daha kolay.

Yurtiçi ve yurtdışı eğlence ve kültür turları gerçekleştirmek için birçok seçenek var. Uygun fiyatlarla, en popüler yurt içi ve yurt dışı tur avantajlarından faydalanma fırsatını kaçırmayın.

 

Yurt İçi Turları

Türkiye’nin sayısız doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedin. Sevdiklerinizle planlayıp unutulmaz anlar yaşayabileceğiniz yurt içi turları, size ülkenin pek çok özel yerlerine konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu turları, Ege-Akdeniz turları, İç Anadolu turları ve mavi yolculuk turları sizlere keyifli bir yolculuk sizi bekliyor.

Muhteşem doğası ve yemekleriyle ünlü Karadeniz turlarına katılıp Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz Kapadokya’nın peri bacaları ve yer altı şehirlerini ziyaret ettikten sonra balon turu yaparak bu göz alıcı manzarayı farklı bir açıdan izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Pamukkale’nin tarihi ile iç içe olan ve kendine has beyaz kraterlerinde ayaklarınızı sıcak suya batırarak gün batımını seyretmek te ayrı bir deneyimdir.

Farklı bir deneyim yaşamak için Kıbrıs turları da size uygun seçenekler arasında bulunuyor.

Kısaca her bütçeye uygun pek çok fiyat seçeneği ile yurt içinde ister günübirlik, isterseniz hafta sonu turları yaparak boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

 

Yurt Dışı Turları

Birçok ülkede görülmeye değer doğal ve tarihi güzellik bulunuyor. Farklı kültürleri tanımak ve onları ziyaret etmek, ilk defa karşılaşacağınız lezzetler deneyimlemek uygun fiyatlarla daha kolay.

 

En Popüler Yurt Dışı Turları

Birçok ülkeyi birkaç gün içinde görebileceğiniz Avrupa turları en popüler turlardır.

Amsterdam turları ile Hollanda’yı, Barselona turları ile İspanya’yı keşfedebilirsiniz. Sanatın ve modanın başkenti Paris turları ile hayranlık uyandıran müze ve yapılarını ziyaret edebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Balkan turlarına katılarak bizlerden esintiler sunan, eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerine yolculuk yapabilirsiniz.

 

Vizesiz Yurt Dışı Turları

Vizeyi beklemeden yurt dışı turu yapma şansınız var. Birçok ülkeyi vizesiz ziyaret edebilirsiniz.

Vize almadan ziyaret edebileceğiniz uzak doğu turları ile bambaşka bir kültür yolculuğuna çıkabilir, En popüler olan Tayland turlarını vizesiz yapabilirsiniz.

 

PASSO TURİZM SEYAHAT ACENTASİ YURTİÇİ VE YURTDIŞI PAKET TUR SÖZLESMESİ 

 

1. REZERVASYON VE ÖDEME

a.   Passo Turizm Seyahat’in organize ettiği turlara rezervasyon yaptırmak için şirketimizi arayarak bizzat başvurarak veya online sayfamızdan yapılabilirsiniz.

b.   Rezervasyon kayıt sırasında seyahat bedelinin %30'unu, kalan bakiyenin gezinin başlamasından önce en geç 30 gün önce ödemesi gerekmektedir.

c.   Kalan ödemenin ilgili süre içinde gerçekleşmemesi durumunda rezervasyon iptal edilir ve %30'u cayma bedeli olarak tüketiciye fatura edilir.

d.  Passo Turizm Seyahat gerek gördüğü hallerde seyahat bedelinin peşinat oranında değişiklik yapabilir.

 1. Yurtdışı turlarında satın alınan hizmetlere Vize hizmet ücretleri ve yurtdışı çıkış harçları dahil değildir.
 2. Uçak, Tren ve Gemi gibi ulaşım araçları ile yapılan yolculuklarda bu taşıma araçlarına gelen ilave ücret artışlar, vergi ve diğer ilave ücretler (zamlar) gibi zorunlu hallerde seyahatin ilan edildiği gezi ücretlerine yansıtılır.

 

2. İPTAL ve DEĞİŞİKLİKLER

 

a.   Passo Turizm Seyahat, münferit veya grup rezervasyonlarında, güvenlik, doğal afet ve diğer first majör durumlara bağlı olarak ilan ettiği seyahat programında kayıt ve depozito alınmış olmasına bakılmaksızın gezi başlangıcından hemen öncesinde ileri bir tarihe erteleyebilir, kısmen veya tamamen iptal edebilir.

b.  Passo Turizm Seyahat, gerek görmesi halinden ve grup rezervasyonlarında, grup yeter sayıya ulaşamama hallerine bağlı olarak ilan ettiği seyahat programında kayıt ve depozito alınmış olmasına bakılmaksızın gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir.

c.   Passo Turizm Seyahat, Tur programını ana içeriği korumak kaydıyla değişiklik yapabilir.

d.  Passo Turizm Seyahat, tur programının ilanında belirtmiş olduğu uçuş seyahatlerinde kullanılan havayolu şirketlerini değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

e.   Tüketici, gezi başlangıcından bir ay öncesine kadar satın aldığı turu iptal etmesi durumunda: tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak seyahat için kullanılacak olan uçak tren ve gemi biletleri önceden satın alınmış olması durumunda ilgili seyahat firmasının uyguladığı iptal ve değişiklik kuralları aynen tüketiciye yansıtılır.

f.    Tur satın alındıktan sonra tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılmaz.

Tüketici adına alınmış olan seyahat biletinin kaybolması halinde ilgili hava yolunun uyguladığı cezayı şartlar aynen tüketiciye yansıtılır.

g.   Tüketici, başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda Passo Turizm Seyahat, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 6 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu tür iptallerde tüketiciye herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


3. MÜCBİR SEBEPLER 

 

 1. Passo Turizm Seyahat, gezi sırasında kullanılacak olan otel isimlerini, ulaşım araçlarını ve hareket saatlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile değiştirebilir.
 2. Passo Turizm Seyahat, gerekli hallerde tüketiciyi başka bir acentenin düzenlediği aynı içeriğe sahip turlara devretme hakkına sahiptir.
 3. Rezervasyon esnasında verilen tur programları örnek programlardır. Tur programlarında belirtilen ekstra turların organize edileceği tarihler rehberin inisiyatifi doğrultusunda değiştirilebilir.  
 4. Tura çıkmadan önce veya tur esnasında meydana gelebilecek first majör durumda, turun yapılmasını engelleyen veya gezinin olağan akışını değiştiren hallerinde hizmeti sunan asıl ve aracı kurumların elinde olmayan durumlardır ve acentemiz sorumlu tutulamaz.
 5. Yukarıdaki first majör durumlar olarak tanımlananlar; savaş, askeri darbe, kaos, deprem, doğal afet, grev, lokavt, ulaşım araçlarındaki teknik arızalarda, ülkeler arası ilişkilerden doğabilecek olumsuzluklarda ve burada yazmayan diğer olağan dışı durumlar şeklinde tanımlanır.
 6. Bazı ülkelerin vize koşulları gereği sınırda veya pasaport kontrollerinde yaşanabilecek olumsuzluklardan kaynaklı tur iptallerinden de şirketimiz sorumlu değildir.
 7. Passo Turizm Seyahat, buraya ilave edilmemiş ve sair mevzuat uyarınca kendisince tanınan diğer 'Mücbir Sebepler' ile ilgili haklarını saklı tutar.


4. GENEL HÜKÜMLER

 

 1. Seyahat sözleşmesinde imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici veya tüketiciler, ilgili seyahati kendilerine hediye eden kişilerce veya kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri kişilerce iş bu sözleşme okunmuş ve buradaki hükümler kabul ve taahhüt edilmiş sayılır.
 2. Seyahat esnasında bagaj taşıma ebatları ile ilgili haklar kullanılan ulaşım araçlarına göre değişiklik göstermektedir. İdeal bagajlar genellikle 20 kg ve 50 cm x 70 cm ebatlarından büyük olmayacak şekilde kabul edilir.
 3. Kullanılacak olan ulaşım araçlarının netleşmesinden sonra bagaj haklarıyla ilgili nihai bilgi seyahat öncesi misafirlere bildirilir.
 4. Tüketici, ulaşım araçlarının uygulayacağı tarifeye göre fazla bagaj ücretini ödemekle yükümlü olduğunu kabul ve taahhüt eder.
 5. Tüketici, seyahat esnasında bagajlarında taşıdığı eşyalarından sorumludur. Yabancı ülkelerce yasal kabul edilmeyen yiyecek-içecek ve diğer eşyalarla ilgili her türlü sorumluluk bagaj sahibine aittir.
 6. Tüketici, seyahat ücretlerini ödediği halde yerine getirilmeyen bir hizmeti belgelemek dışında müşterinin herhangi bir sebeple tahsis edilen otelde konaklamayı veya tahsis edilen ulaşım aracını kullanmayı reddetmesi halinde ücret iadesi yapılmaz.
 7. Tüketici, özel durumunda, kişisel sorunlarından veya mazeretlerinden dolayı şirketimizin sunduğu ulaşım ve konaklama hizmetlerini kullanmak istememesi durumunda ücret iadesi yapılmaz.
 8. Tüketicinin seyahat için ulaşım ve konaklama hizmetlerini kullanmaması durumunda oluşabilecek tüm aksaklıklardan sorumludur.
 9. Tüketici, şirketimiz ile daha iyi bir seyahatin yapılabilmesi için iyi niyetle iş birliği yapma ve özenli davranması gerekmektedir.  Tüketici, seyahat esnasında hoşnut kalmadığı ve şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak acenteye bildirmekle yükümlüdür.
 10. Tüketici, şikâyetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikâyetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.
 11. Yurtdışı turları için vize alım aşamasında veya seyahat edilen ülke sınırlarında tüketicinin girişinin reddedilmesi gibi vize ve pasaportla ilgili yaşanabilecek aksaklıklar, masraflar ve diğer maddi-manevi zararlardan PASSO TURİZM SEYAHAT sorumlu değildir.
 12. Tüketicinin yurtdışı turlarda pasaport ve vize kontrolleri sırasında, gümrük ve sınır kontrollerine takılıp kalması halleri gibi durumlarda, tüketici için satın alınmış olan konaklama ve ulaşım hizmetleriyle ilgili iptal ve değişiklik kurallarının tamamı tüketiciye yansıtılır.
 13. Şirketimiz vize işlemlerini servis ücreti karşılığında takip etmesi halinde konsolosluklar tarafından reddedilen vize taleplerinden dolayı sorumluluğu kabul etmez ve vize takip hizmet ücreti iade edilmez.
 14. Tüketici, vize İşlemleri için ilgili konsoloslukların talep ettiği tüm evrakları eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Eksik evrak ek evrak taleplerinden Passo Turizm Seyahat sorumlu tutulamaz.
 15. Grup turlarında, şirketi temsilen grubun başında bulunan grup lideri turun akışı ile ilgili bilgileri tüketicilerine anlatmakla yükümlüdür. Tura katılan misafirler, özellikle tur başlangıcı, tur esnasında ve günün sonunda kalkış ve bekleme sürelerine azami uyulmalıdır.
 16. Tura katılan misafirler her aşamada turla ilgili bilgileri eksiksiz aldığından emin olmalıdır. Grup liderleri veya rehberleri tarafından grup geneline hitaben yapılan açıklamaları duymamış olmak ile yanlış anlamalar olmaktan doğabilecek aksaklıklardan ve maddi zararlardan şirketimiz sorumlu değildir.
 17. Grup içinde uyumsuz davranarak genel kurallara ve Tur liderinin direktiflerine uymayarak grubun genel asayişini tehlikeye sokacak münferit davranışlar sergileyen yolcular seyahatten men edilir.
 18. Tur programı belli bir plana göre önceden hazırlanmış ve ona göre rezervasyonlar ve zamanlama planlanmış olduğundan tur programını değiştirme talepleri kabul edilmez. Tur programı ve güzergahını ısrarla değiştirmeyi talep eden ve bu konuda karmaşa yaratan misafirler tur akışını ve tur güvenliğini bozmaktan dolayı seyahatten men edilir. Bu durumda oluşacak aksaklıklar ve diğer tüm zararlardan sorumlu tutulacaktır.
 19. Tüketicinin yaptırdığı her türlü seyahat sigortası işlemlerinde ilgili sigorta şirketinin kuralları geçerlidir.
 20. İş bu sözleşmede yazılı olmayan hususlardan 1618 Sayılı yasa, 4288 Sayılı yasa IA T A, IHAUFT AA konvansiyon hükümleri, sivil havacılık kanunu, BK. TTK. Türkiye'nin dahil olduğu uluslararası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkarılmış yönetmelik, tüzük genelge ve tebliğler ile uluslararası kabul gören Frankfurter Tabelle ve Türkiye'deki muadili olan TÜRSAB Kütahya çizelgesi hükümleri geçerlidir.
 21. Tüketici, rezervasyon esnasında iş bu sözleşmeyi okur, burada yazan hükümleri kabul ve taahhüt eder. 


Tatil Boyunca Yanınızdayız!

PassoTour 20 yıllık tecrübesi ve iş ortaklıklarıyla cazip fırsatları sizlerle paylaşıyor.
Amacımız; sizlere güven içerisinde satın alabileceğiniz uygun koşullarda bir tatil planı sunmaktır.

Turlar
var
PASSO TURIZM SEYAHAT TAŞIMACILIK TICARET LİMİTED ŞTI
Çağlayan mah Bülent Ecevit Bulvarı No 117-6 07230 Muratpaşa- Antalya
T : + 90 242 323 87 60 pbx | F: + 90 242 323 87 61 | E:info@passotour.com


passo-tour
1
tr
Yükleniyor.. Lütfen bekleyiniz.
1
13
paket-tur-sozlesmesi
1
paket-tur-sozlesmesi,,
1
13
ANTALYA
sub

Passo Tur
Phone: +902423238760
Fax: +902423238762
Email: info@passotour.com
Çağlayan mah Bülent Ecevit Bulvarı No 117-6 07230 Muratpaşa- Antalya P.O. Box: 07230 Antalya TURKEY